STŘEDA 21. února 19.30–21.00

90 min. / Městské divadlo Turnov


U KOČIČÍ BAŽINY / Rádobydivadlo Klapý U KOČIČÍ BAŽINY / Rádobydivadlo Klapý U KOČIČÍ BAŽINY / Rádobydivadlo Klapý

U KOČIČÍ BAŽINY / Rádobydivadlo Klapý

drama o osudovosti, vůli a moci jedince


Drama se vymyká jakémukoliv prvoplánovanému zařazení a působí především neobyčejným emocionálním nábojem, obrovskou silou a zarputilostí hrdinky, a také onim zcela netypickým přenesením rámce klasické tragedie do světa, v němž viditelně chybí přítomnost bohů.

Hrdinky autorky Mariny Carr krok za krokem kráčejí do záhuby, vedeny svými jasnými představami o mužích, vášnivé lásce a rodinném soužití. U Kočičí bažiny je velké drama. Hra inspirovaná Euripidovou Medeiou v sobě nese antickou osudovost, rozehrání sil, které přesahují vůli a moc jedince.


Autor inscenace: Ladislav Valeš
Autor předlohy: Marina Carr
Autor úpravy: Blanka Křivánková
Herci: Vlaďka Zborníková, Jakub Ružbatský, Kristián Valeš, Eliška Hrdá, Dana Cendrová, Eva Andělová, Liběna Štěpánová, Pavel Panenka, Terezka Štastná, Vít Štastný, Jiří Chadraba, Vítek Líbal, Rostislav Soukup, Jonáš Filip, Jana Dobrovodská
Hudba: Lenka Štastná, Marek Mikulášek
Výtvarníci: Jaromír Holfeuer, Milan Hrzán, Olga Psotová, S. Jelínek


Rádobydivadlo Klapý

Rádobydivadlo Klapý oslavilo v roce 2016 třicet let své existence. Za tu dobu se vystřídalo v souboru více než 60 protagonistů. V současné době soubor má více než 30 členů. Za uplynulé období bylo nastudováno 33 přestavení která se odehrála více než 850x. Soubor se pravidelně zúčastňuje mnoha regionálních přehlídek. Na Jiráskově Hronovu se představil již osmnáctkrát. Vystupoval na mnoha zahraničních festivalech v Německu, Rakousku, Španělsku, Polsku, Chorvatsku, Maďarsku, Belgii, Francii, Lucembursku, Slovensku, Ukrajině, Litvě a Estonsku.


PARTNEŘI FESTIVALU