ČTVRTEK 22. února 18:30–19:15

40 min. / Městské divadlo Turnov


PRASKLO TO... / HawaDrama
PRASKLO TO... / HawaDrama PRASKLO TO... / HawaDrama

PRASKLO TO... / HawaDrama

komediální, ale tajemný příběh z maloměsta, kde nic a nikdo není anonymní


Vilémov, malé české městečko. Poklidnou atmosféru, která tu panuje, vyruší příjezd a nastěhování nového obyvatele – fyzikáře Davida Ráčka. Ale opravdu sem přijel jen proto, že by se mu líbilo místní okolí, nebo je za tím něco víc? Autorský komediální příběh s tajemnými prvky z prostředí maloměsta, kde ještě nic a nikdo není anonymní.


Autor inscenace: soubor Hawa Drama
Herci: Marek Podlaha, Jaroslav Pivoňka, Jan Gloss, Vilém Branda, Kateřina Valterová, Eliška Popová, Kamila Jermářová


HawaDrama

HawaDrama je studentský divadelní soubor, který původně vznikl a působil na ZUŠ Havlíčkova 925 v Pardubicích a nyní pokračuje samostatně jako spolek. Skládá se ze sedmi členů, kterým je 19 – 20 let. První autorské vystoupení, kde byla využita živá hra na klavír kombinovaná se zpěvem vlastních hudebních textů na motivy známých písní, nese název "Vlak". Toto vystoupení bylo úspěšné na krajské a následně na celostátní přehlídce literárně-dramatických oborů z ČR - oceněno ve stříbrném pásmu.

V dalších letech následovala představení "Lázně Šplouch & Cák", "Kavárna U Zazděné servírky", "Vaše mýdlo, pane..." a "Život a doba Firrivachtyvachty", které bylo v loňském roce na festivalu Modrý kocour doporučeno na Mladou scénu. Zatím posledním představením je "Prasklo to...". Všechna vystoupení souboru jsou čistě autorská a původní text je často jen orientační, neboť jednou ze základních složek je zde svoboda tvorby. V každé z repríz se proto objevují nové inovace a obměněné či přidané repliky.


PARTNEŘI FESTIVALU