STŘEDA 21. února 19.30–21.00

85 min. / Hlavní sál KC Střelnice


COMMEDIA ÁL CARTE / Divadelní klub Jirásek COMMEDIA ÁL CARTE / Divadelní klub Jirásek

COMMEDIA ÁL CARTE / Divadelní klub Jirásek

crazy komedie o trosečnících ze Sardinie ve stylu Commedia dell'arte


Autorská komedie českolipských ochotníků vychází z improvizovaného divadla renesanční Itálie a přináší s sebou tradiční jiráskovský humor z pera scénáristy a režiséra Václava Klapky. Jak se poperou trosečníci z daleké Sardinie se statusy uprchlíků? Stihnou se do sebe všichni navzájem zamilovat dřív, než je zajme zlověstný Il Capitano? Dokáže zajistit kořen mandragory zplození syna a co všechno na sebe vykecá němý sluha? To se dozvíte v nové crazy komedii, kterou náhodně z jídelního lístku motivů a postav Commedia dell’arte poskládal Divadelní klub Jirásek.


Autor inscenace: Václav Klapka
Výtvarníce: Renáta Grolmusová
Hrají: Pavel Landovský, Štěpán Kňákal, Jiří Gottlieber, Jiří Kratochvíl, Karel Bělohubý, Václav Klapka, Dita Krčmářová, Kristýna Slapničková


Divadelní klub Jirásek

Divadelní klub Jirásek je amatérský divadelní spolek působící v České Lípě, jeho domovskou scénou je Jiráskovo divadlo v České Lípě. V roce 2016 oslavil Divadelní klub Jirásek 90. výročí svého založení. Členové souboru pořádají i divadelní přehlídku Českolipský divadelní podzim. DK Jirásek se několikrát zúčastnil i uznávaných zahraničních festivalů. Mezi nejvýznamnější určitě patřil Světový festival amatérského divadla v japonské Jokohamě (rok 1989) a Mezinárodní festival divadla v korejském Chuncheonu (2004). V současné době má soubor v repertoáru tyto tituly: režie V. Klapka – "Pes baskervilský", "Jak se Vám líbí", "Maratův Sade", "Commedia ála carte", F. Zborník - "Legenda o lesích a lidech."


PARTNEŘI FESTIVALU