ČTVRTEK 22. února 21:30–22:30

60 min. / Městské divadlo Turnov


KLOZET / Společnost bloumající veřejnosti KLOZET / Společnost bloumající veřejnosti KLOZET / Společnost bloumající veřejnosti

KLOZET / Společnost bloumající veřejnosti

komediální drama odehrávající se na opuštěných toaletách v jednom činžáku


Děj této aktovky se odehrává na neobvyklém místě – na opuštěných toaletách v jednom činžáku. Již od počátku je jasné, že půjde o konflikt dvou mužů žijících na okraji společnosti. Jeden z nich vnikne uprostřed noci na toalety za účelem přespání nevěda, že se jedná o bydliště druhého.

Starý brání svůj příbytek jako své jediné útočiště před světem, který ho neuznává. Mladý naopak považuje tento prostor za veřejný. Začíná boj o matraci a rozvíjí se hodinový duel, kde si každý hájí "to své". Svůj vztah rozvíjejí překvapivými zvraty a přes počáteční nevraživost k sobě nacházejí cestu.


Autor inscenace: Katalin Thuróczy
Autoři úpravy: Jan Marek, Petr Hofhans
Hrají: Jan Marek, Petr Hofhans
Hudba: Martin Hybler


Společnost bloumající veřejnosti

Sdružení vzniklo v roce 1999 v Turnově za účelem pořádání různých kulturních akcí napříč žánry. Postupem času se skladba členů sdružení i jeho aktivita různě měnila, až přišel rok 2007, kdy se SBV definitivně stala výhradně divadelním souborem, v jejímž čele stojí Jan Marek a Petr Hofhans. Na jevišti turnovského divadla uvedla od té doby pět her.

SBV se zaměřuje především na činoherní divadlo s důrazem na herectví. Jan Marek i Petr Hofhans vycházejí z principu herecké techniky podle metody Michaila Čechova, která staví na vnitřním herectví, psychologii postav a tvorbě atmosféry. Témata her, která si SBV vybírá pro své inscenace, se vždy zabývají duší obyčejného člověka, jeho malými válkami a komičností, o kterou jde souboru především.


PARTNEŘI FESTIVALU