PÁTEK 23. února 12:00–13:30

90 min. / Hlavní sál KC Střelnice


JAK SE DĚLÁ DIVADLO / Ty-já-tr Štronzo JAK SE DĚLÁ DIVADLO / Ty-já-tr Štronzo JAK SE DĚLÁ DIVADLO / Ty-já-tr Štronzo

JAK SE DĚLÁ DIVADLO / Ty-já-tr Štronzo

komedie z divadelního zákulisí na motivy Karla Čapka


Chtěli byste znát všechna tajemství, která se skrývají za stvořením divadelní hry?

Pokud vaše odpověď zní ano, tak tu jste správně, neboť se tu dozvíte pár perliček, které se ukrývají za zkouškami, generálkami a premiérami. Pokud vaše odpověď zní, že už to dávno víte, tak se s námi můžete zasmát nad tím, jaká je to někdy námaha stvořit takové představení. Nesmí scházet prvorepubliková elegance a noblesa, vytříbený jazyk a neutuchající touha secvičit veselohru o třech dějstvích Poutnická hůl...


Autor inscenace: kolektiv Ty-já-tr Štronzo
Autor předlohy: Karel Čapek
Autor úpravy: kolektiv Ty-já-tr Štronzo
Hrají: Anna Šollová, Rozálie Matějková, Lucie Heráčková, Leona Skleničková, Štěpán Mikoláš, Michal Pilous, Kryštof Kučera, Matěj Horáček, Matyáš Bernard Purkrábek


Ty-já-tr Štronzo

Divadelní soubor Ty-já-tr slaví v této sezóně 28. výročí svého založení. Působí na scéně divadla Radar v Praze 7, ale i na jiných scénách ČR.

Předmětem jeho činnosti je především dramatická výchova a v přímé návaznosti na ní dětské divadlo jako svébytný umělecký obor. Na vedení souboru spolupracuje patnáct pedagogických a uměleckých pracovníků, většinou absolventů a studentů vysokých a uměleckých škol (DAMU, Státní konzervatoř, PFUK, FFUK, VOŠH), kteří prostřednictvím tvořivé dramatiky usilují o optimální rozvoj dětské osobnosti.

Dramatická výchova vede děti nejen k umělecké činnosti, ale také k samostatnému uvažování a dovednosti svůj názor na úrovni formulovat, k demokracii, k přirozenému vystupování na veřejnosti. Učí děti kultuře řeči a pohybu, vede je k vytvoření správného žebříčku kulturních a etických hodnot. V pedagogickém programu nechybí ani hudební, literární, výtvarná, pohybová a hlasová výchova, umělecký přednes či strukturální drama.


PARTNEŘI FESTIVALU