PÁTEK 23. února 9:15–10:00, 11:00–11:45

45 min. / Městské divadlo Turnov


LIMPOPO / Společnost Dr. Krásy

LIMPOPO / Společnost Dr. Krásy

veselé pohádky z jižní Afriky se silným poselstvím


Vášnivá přírodovědkyně a milovnice zvířat Tereza Bělíková spolu se svým kamarádem strávila dlouhý čas v zemích jižní Afriky. Zde poznala pozoruhodné příběhy lidí a zvířat černého kontinentu.

Při shlédnutí představení zjistíte, že ne vždy byl králem zvířat lev, a také kdo je nejchytřejší. Několik veselých pohádek vždy doprovází silné poselství - někdy poněkud nečekané. Uvidíte pohádky: "Volba krále zvířat aneb Koza a hyena", "Veselý zajíc a lakomá opice", "Zajíc dobrodruh aneb Zajíc, Slon a Hroch" a třeba i jiné.


Autor inscenace: Petr Lanta
Autor předlohy: Tereza Bělíková
Hudba: Markéta Lysá a kol.
Výtvarník: Klára Schück Lantová
Hrají: Anna Hejduková, Dan Červinka, Jiří Novotný, Ivan Küknmund, Petr Lanta


Společnost Dr. Krásy

Společnost Dr. Krásy (Praha) vznikla na počátku 90. let původně jako mladá odnož JDO Úpice (brzy bude slavit 200 let existence). Hned za svou první inscenaci – "Vražda na statku" (Dr. Josef Krása), obdržel soubor na festivalu v Turnově cenu za objevnou dramaturgii. Od počátku prosazuje svébytnou poetiku i dramaturgii hledající vždy možnosti vyjádření se k důležitým/zásadním otázkám člověka.

Několik inscenací výrazně zaujalo divadelní obec – "Hra o Dorotě", "Mackbeth" 2003 aj., soubor byl pravidelným účastníkem Šrámkova Písku a také Jiráskova Hronova. Společnost Dr. Krásy tvoří amatérští i profesionální umělci, včetně zahraničních. V nedávné minulosti vznikly dvě společné inscenace v Rusku s herci Divadla u mostu v Permi – "Faust" 2013 a "Kabaret McDonagh".


PARTNEŘI FESTIVALU