PÁTEK 23. února 16:30–17:45

75 min. / Městské divadlo Turnov


MEIER MÜLLEROVÁ SCHULZ / Broukovcovo Kamdivadlo

MEIER MÜLLEROVÁ SCHULZ / Broukovcovo Kamdivadlo

komediální fraška, ve které jde o život


Autor se domnívá, že je to fraška s rukojmím, aktérům to místy už tak veselé a nemožné nepřipadá. Přesto se chvílemi snaží smát, i když jim jde střídavě o život - jak ve smyslu jeho ztráty, tak ve smyslu jeho zbytečného žití.


Autor inscenace a předlohy: Marc Becker
Autoři úpravy: Pavel Časar, Jaroslav Střelka
Hudba: Ecstatic Vision
Hrají: Jaroslav Střelka, Vlaďka Franzová, David Šarman


Broukovcovo Kamdivadlo

Broukovcovo Kamdivadlo z České Kamenice spatřilo světlo světa někdy na podzim roku 1999, kdy se skupina zapálených lidí odpojila z předešlého místního souboru. Na rozdíl od svých předchůdců nechtěla dělat jen ryze "přehlídkové" divadlo o několika reprízách, ale hrát a hrát až do roztrhání těla. Hrát kdekoliv, na náměstích, na poutích, v silvestrovských mrazech. A hrát především svoje vlastní hry.

Začalo to krátkými pohádkami, které se prodlužovaly tak, jak si autoři troufali víc a víc. Potom přišly i hry pro dospělé publikum, které měly své kladné ohlasy – a tak se vrátila touha ukázat se někde na přehlídkách. Tudíž se (někdy kolem roku 2004) rebelský kruh uzavřel. Divadlo sílilo a získávalo na tradici, autorská představení se už střídala s těmi od zavedených autorů, vznikla velmi výrazná sekce autorských monodramat, která už má pět pěkných zářezů na pažbě a i když počet aktivních členů prudce osciluje od tří do deseti možných, divadlo stále pumpuje další inscenace i akce.


PARTNEŘI FESTIVALU