PÁTEK 23. února 18:30–19:00

30 min. / Hlavní sál KC Střelnice


GOOGLE SHAKESPEARE / Stopa

GOOGLE SHAKESPEARE / Stopa

komedie o hercích snažících se nastudovat hru bez režiséra


Amatérský soubor na zkoušce zjistí, že jim chybí režisér. Naleznou pouze papír, na kterém uvozuje nápis "Shakespeare" krátký, pro skupinu neznámý, text o tom, jak mají herci "mluvit svou řeč". Amatéři se tudíž domnívají, že se jedná o pokyny od režiséra a že mají v době jeho nepřítomnosti začít zkoušet hru od daného autora.

Jednu z hereček mezitím napadne zkusit zavolat režisérovi, aby se dopátrali důvodu jeho nepřítomnosti. Namísto toho se dovolá režisérovu otci, bývalému pověstnému amatérskému herci, který sice ozřejmí skupině synovu nepřítomnost, ale především jí vnutí své vedení.

V zoufalé snaze vyhnout se režisérské taktovce zmiňovaného kmeta se herci pokoušejí v rychlosti nalézt nějaký Shakespearův text, a protože je dostupný pouze v angličtině, rozhodnou se využít Google překladač.


Autor inscenace: kolektiv STOPA
Hrají: Anna Lehmannová, Michaela Malá, Martin Stašák, Tadeáš Pikous, Josef Kuba, Matouš Pikous, Jiří Schoř


STOPA

Studentský divadelní soubor STOPA funguje spolu s Podještědským gymnáziem již od roku 1993. U jeho zrodu stála Milena Šajdková. Od sezóny 2005/2006 převzal vedení (a všechny funkce s tím spojené) Lukáš Horáček. Od 2012/2013 vede soubor jeho bývalá členka Vanda Zaplatílková Hutařová, která se pokouší navázat na úspěchy svých předchůdců a se souborem se účastní různých studentských festivalů, k nimž vedle tradičního turnovského Modrého kocoura přibyly třeba i PřeMostění, NaNečisto (Liberec), Mladá scéna Ústí nad Orlicí a Pereme se s Thálií (Praha).

Pod Vandinou režií vznikají ve Stopě autorské inscenace, jejichž cílem je nalézt osobitý styl studentského souboru, proto si skupina každý rok zkusí nějaký jiný divadelní žánr či postup a proto se také snaží co nejhojněji reprízovat, aby získala potřebné herecké zkušenosti.


PARTNEŘI FESTIVALU