PÁTEK 23. února 20:30–21:30

60 min. / Městské divadlo Turnov


PIČUS NENI KRETÉN/ Anička a letadýlko PIČUS NENI KRETÉN/ Anička a letadýlko PIČUS NENI KRETÉN/ Anička a letadýlko

PAN P NENÍ KRETÉN/ Anička a letadýlko

proslulá groteska o dvou starých krávách a jednom zahradním trpaslíkovi


Slavnost velké oběti začíná. Zahradní trpaslík ladí atmosféru a připravuje česnekové jednohubky. Maruška a Jaruška obcují s minulostí, sklerózou i ďáblem a nakonec v kostnatých dlaních drží srdce diváků. Je to příběh nesentimentálně dojemný. Groteska o dvou starých krávách a jednom zahradním trpaslíkovi.

"...inscenace dělá čest žánru grotesky. Obě herečky si evidentně své role více než užívaly, a to ať už jde o chůzi, nebo karikování nejrůznějších lidských typů, které na sebe postupně nabalovaly. Nechyběly ani pro Duchaňovou typická loutkohra a autorské písně. A přestože konec je překvapivý, možná až příliš, je Pičus není kretén velmi osvěžujícím přírůstkem na poli autorského divadla."
Dominik Melichar, Divadelní noviny, 29. února 2016


Námět a scénář: Anna Duchaňová, Martina Krátká
Režie: Anna Duchaňová
Dramaturgie: Petr Pola
Scénografická spolupráce: Lucie Labajová, Radka Mizerová
Kostýmy: Lenka Odvárková
Písně: Anna Duchaňová
Hudební spolupráce: Michal Němec
Hrají, zpívají a předvádí se: Martina Krátká, Anna Duchaňová a Štěpánka Pencová


Anička a letadýlko

Divadlo Anička a letadýlko se pohybuje na hranici žánrů činoherního, loutkového, předmětového a hudebního divadla, pracuje s rozpoznatelnou autorskou poetikou, která balancuje na hraně mezi scénickou provokací, trapností a smrtelnou vážností příběhu i postav.

Od svého vzniku v roce 2004 divadlo uvedlo 23 premiér představení, které dále reprízovalo na řadě míst v ČR (Husa na Provázku, Divadlo Archa, Nová scéna ND, Divadlo Minor, Uffo Trutnov, ad.) i v zahraničí (Foro Cultural Coyoacanense Hugo Argüelles – Mexico D.F. /MEX/, Centro Cultural Olimpo – Mérida /MEX/; Divadlo Gley Lublaň /SLO/, festivaly Kon-texty /Pl/, Prestopi/crossings Maribor /SLO/, Stanica Žilina /SK/ ad.).

Více informací naleznete na stránkách letadylko.cz


PARTNEŘI FESTIVALU