SOBOTA 24. února 15:30–16:30

60 min. / Hlavní sál KC Střelnice


BEZ VODY / OLDstars BEZ VODY / OLDstars

BEZ VODY / OLDstars

drama o balancování mezi přátelstvím a rivalitou


"...na život byli moc slabí. Na život a na umění!"

Byli přáteli. Pustili se do umění a stali se soupeři. Odpouští se úspěch? Je nejlepší kamarád největším rivalem? Je odpovědné uspět víc než ostatní? Lze se z pocitu viny vykoupit? Je třeba se za úspěch omlouvat?

Kontroverzní text Marka Ravenhilla o přátelství skupiny umělců a jejich odolnosti vůči závisti a zášti.

"Chceme odpochodovat do pekla, nebo do nebe nebo očistce, ale neuděláme to, protože máme diazepam, hulení, víno a diazepam. A to je dobře..."


Autoři inscenace: Mark Ravenhill, Dana Hábová
Autor úpravy: Tomáš Staněk
Výtvarník: Marie Luisa Purkrábková
Hrají: Karolína Vaňková, Julie Ondračková, Jan Battěk, Jan Šolc


OLDstars

OLDstars z. s. jsou studentská umělecká skupina, jíž za 15 let fungování prošlo přes 300 studentů, kteří se na platformě OLDstars rozvíjeli nejen v herectví, ale také ve scénografii, dramaturgii, režii či divadelní produkci.

V repertoáru se objevilo na 200 inscenací. Proběhlo 13 ročníků jejich divadelního festivalu a byly uskutečněny tři kočovné cesty po českých městech a památkách s inscenacemi "Balada pro banditu", "Sen noci svatojánské", nejčerstvěji se pak v srpnu 2017 uskutečnilo turné "ROADMEO aneb Mor na ty vaše rody", které přivezlo na deset míst po Čechách inscenaci Romea a Julie. S OLDstars rádi spolupracují i profesionálové - inscenaci na repertoáru sklepního divadla má například herečka Ljuba Krbová (inscenace "To všechno ona"), Elizaveta Maximová ("Natašin sen"), Matyáš Řezníček ("Po Fredrikovi") nebo Vašek Matějovský ("Kupec Benátský").


PARTNEŘI FESTIVALU