SOBOTA 24. února 21:00–22:00

60 min. / Městské divadlo Turnov


DOPIS POSLANÝ POŠTOU / Divadlo Kámen DOPIS POSLANÝ POŠTOU / Divadlo Kámen DOPIS POSLANÝ POŠTOU / Divadlo Kámen

DOPIS POSLANÝ POŠTOU / Divadlo Kámen

detektivka o nahlížení do jiných světů...


Detektivka o nahlížení do jiných světů a jiných poštovních systémů; osudová setkávání, nenadálá propastná přátelství, moderní česká poezie, rozlitá kolomaz. Co jsme opravdu udělali, k čemu se chystáme a co opravdu uděláme?

Co je zvláštního na poslání dopisu poštou?
Dnes máme možnost posílat dopisy mnoha různými způsoby a můžeme si vybrat z několika doručovacích systémů. Náš výběr systému může mít zásadní vliv na to, co se s dopisem bude dále dít a jaké budou důsledky jeho zaslání.

Jakou roli hraje v nové hře moderní česká poezie?
Jedním z úkolů čtených básní je rytmizace představení, podobně jako kdybychom použili hudbu. Zároveň mají rozvíjet motivy, vize, představy.

Proč rozlitá kolomaz?
Přemožení upíři se obvykle rozpadají na prach, v některých slovenských pohádkách se přemožené zlé bytosti rozlévají na kolomaz. Přijde nám to jako dokonalé dvouslovné vyjádření omezenosti lidských možností.


Autor inscenace: Petr Odo Macháček
Autoři předlohy: Petr Odo Macháček, Jan Vladislav, Jan Nedbálek, Pavel Chroustjazz Votický
Výtvarnice: Helena Macháčková
Herecké obsazení: Lenka Chadimová, Helena Plicková, Lenka Záveská, Zdeňka Brychtová, Kristýna Suchá / Olga Ježková, Jiří Kubíček, Petr Haken, Petr Odo Macháček, Vít Macháček, Jan Aksamít


Divadlo Kámen

Jsme skupina různorodých tvůrců posedlých rituálem divadla. Pracujeme ve studiovém prostoru - uměleckém salónu - v pražském Karlíně. Zaměřujeme se na originální formy moderní činohry. Pracujeme s fyzickým vnímáním divadla a jeho hudebností, minimalistickými postupy, rozehráváním motivů ve více rovinách, souhrami sil a energií, živým osobním herectvím, (ne)iluzivností divadla. Představení otevírají prostor pro prožívání živé přítomnosti, vícedimenzionální zážitky, svobodnou interpretaci a nevyhnutelný humor.


PARTNEŘI FESTIVALU