ČTVRTEK 20. února 16:30

16 min. / Městské divadlo Turnov / vstupné 70 Kč (50 Kč studenti) zahrnuje předchozí představení

Tak přestaň

Tak přestaň

Taneční a pohybové studio Magdaléna

Pohybové představení inspirované poezií Emmy Kausc.

Inspirací pro představení je poezie Emmy Kausc. Je to dospívající slečna, přemýšlí o sobě v kontextu tohoto světa. Ptáme se stále častěji kdo jsme, jak nás vnímají rodiče, škola, společnost. Jak splnit všechna jejich očekávání a zůstat sama sebou.
NEZBLÁZNIT SE!?
Stojí uprostřed davu
postavou probolívá
sociální hlad
nepřebiješ ho
hektolitry vody
lidmi vyjádřený názor nemá tvar
protože lidé nemyslí stejně
a lidé stejně nemyslí
nafouknout balón a nechat slova chladnout uvnitř
propíchni látku a obloha se roztrhne
větami co jsem pečlivě napustila
do skulin
do zaryla si nehty do kůže
do obalovala krev v přestaň se třást
TAK PŘESTAŇ

Autor inscenace: Ludmila Rellichová a soubor
Inspirační zdroj: Emma Kausc
Hrají: Adéla Garabíková, Marina Čapková, Matylda Homolová, Tereza Malá, Karolína Kantorová, Eva Loudová, Viktorie Židlíková, Angelina Sovtanová, Markéta Endlerová, Markéta Hlaváčková, Jolana Horynová
Hudba: Arvo Part
Výtvarník: Ludmila Rellichová, Eva Loudová

Taneční a pohybové studio Magdaléna

Taneční a pohybové studio Magdaléna bylo založeno v r. 1998. Je zaměřeno na práci s dětmi od 4 let. Práce studia směřuje k rozvíjení dětské osobnosti, její individuality a talentu. Zabývá se scénickým tancem, pohybovým divadlem, dramatickou výchovou a pantomimou. Tvorba tanečního studia vychází vždy z práce samotných žáků a studentů, z jejich individuality a vlastního uměleckého vyjádření. Studenti a žáci TS Magdaléna se účastní každoročně celostátních přehlídek v Kutné Hoře, Jablonci nad Nisou, Ústí nad Orlicí, Kolíně a dalších tanečních i divadelních festivalů u nás i v zahraničí.

Jde vždy o charakteristickou formu tvorby, která si nese osobité prvky ojedinělého způsobu pedagogické a umělecké práce. Člověk, interpret je zde chápán jako samostatná tvůrčí osobnost a jeho rozvoj, na jehož konci je hlubá osobnostní i umělecká výpověď, je prioritou uměleckého procesu.


Zpět na PROGRAM...

PARTNEŘI FESTIVALU