ČTVRTEK 20. února 17:30

40 min. / KC Střelnice / vstupné 70 Kč (50 Kč studenti)

Hematom

Hematom

Vývojová fáze

Experimentální osudové drama o skupině teenagerů, otevírající mnoho zásadních témat.

Jedná se o variaci na motivy filmu Breakfast Club. Inscenace pojednává o skupině adolescentů, kde je každý úplně jiný, ale přesto všechny něco spojuje. Skupina teenagerů se shodou okolností setká v jedné třídě, kde musí za trest společně strávit skoro celou sobotu. Zdánlivě nudný den se však díky nečekaným událostem změní v osudové drama. Hlavní hrdinové se s nastalou absurdní situací vyrovnávají po svém, v jednu chvíli jde dokonce o život. Představení se dotýká spousty témat např. rodiče, vztahy mezi dětmi, nerovnost pohlaví, odlišnost rodin, ale hlavní téma je určitě dospívání neboli puberta a s tím spojené hledání identity.

Autoři inscenace: Herci s pomocí Stanislavy Matulové
Hrají: Adéla Lukášková, Radka Zmátlová, Anna Brzáková, Anna Kostková, Jakub Dvořák, Jakub Dutý, Vendula Vlková, Marie Horynová
Autor předlohy: John Hughes
Hudba: Nick Cave - O'Children
Výtvarník: Stanislava Matulová

Vývojová fáze

Soubor Vývojová fáze je součástí Divadelního kroužku Děti pódia působícího pod městským divadlem v Mnichově Hradišti. Někteří členové se schází již pátým rokem, jiní se přidali později, ale i přesto tvoří skvělou partu, která se dokáže společně domluvit a něco společně vytvořit. Vývojová fáze má 12 členů, z nichž osm se podílí na inscenaci Hematom. Vedoucí souboru má sice rozhodující slovo, vše je však postaveno na teorii: Zkusme to, když nás to bude bavit, jdeme do toho. Vše, co členové souboru dělají, dělají pro radost a proto, že spolu rádi tvoří a tráví svůj volný čas.

V uplynulých dvou letech se soubor účastnil pouze nepostupových přehlídek NaNečisto v Mostě, kde členové získali první zkušenosti s hraním mimo domov. Tyto zkušenosti vnímají jako přínosné a neocenitelné. A to nejen pro sebe samé, ale i pro vývoj souboru. To byl také důvod, proč se členové rozhodli ponechat si původně pracovní název - člověk by totiž na sobě neměl nikdy přestat pracovat, je to nekonečný proces.


Zpět na PROGRAM...

PARTNEŘI FESTIVALU