ČTVRTEK 20. února 19:30

90 min. / Městské divadlo Turnov / vstupné 70 Kč (50 Kč studenti)

VassaVassaVassa

Vassa

Rádobydivadlo Klapý

Drama o tom, jak peníze hýbou světem, natož pak rodinou.

Patriarcha umírá a jeho smrt znamená konec rodinného podniku. Jeho žena Vassa se proti zániku všemi silami vzpírá a pokouší se s vypočítavým smyslem pro rodinu zachránit firmu před bankrotem. Intrikuje, lže a bojuje pro věc, která se zdá být ztracená, a své jednání ospravedlňuje právem matky. Všichni kolem ní však také číhají na dědický podíl. Vassa, jista si svou mocí, jde za svým cílem přes mrtvoly.

Autor inscenace: Václav Špirit
Autor předlohy: Maxim Gorkij
Autor úpravy: Václav Špirit
Hrají: Eva Andělová, Rostislav Soukup, Lukáš Burda, Jana Dobrovodská, Eliška Hrdá, Jiří Chadraba, Vít Líbal, Martina Čechová, Adéla Bulasová
Hudba: Miroslav Anděl
Výtvarník: Karolína Baňková

Rádobydivadlo Klapý

Rádobydivadlo Klapý je spolčení divadelníků z mnoha sídel České republiky. Ačkoli poštovní adresa odkazuje na malou vesničku pod hradem Hazmburk, místních je v souboru poskrovnu. To proto, že se členská základna do jisté míry proměňuje s každou novou inscenací. Sjíždíme se na zkoušky i představení z mnoha koutů severních i středních Čech, a také z Prahy. Motorem pro věčné kočování za i s divadlem, je pak naše společná láska k divadlu a přání dělat ho co nejlépe.

Zakladatelem a současně i principálem a režisérem Rádobydivadla je Ladislav Valeš. Při vzniku na podzim roku 1986 byli tři herci a jeden režisér. Dnes jádro spolku čítá přes třicet členů. A pak je tu velká skupina spolupracovníků. Všichni přicházejí s touhou hrát divadlo, které by oslovovalo a částečně i provokovalo.

Rádobydivadlo žije 33 let a uvedlo 36 premiér a odehrálo celkem 900 představení.


Zpět na PROGRAM...

PARTNEŘI FESTIVALU