PÁTEK 21. února 16:00

45 min. / Městské divadlo Turnov / vstupné 70 Kč (50 Kč studenti)

Mise nový domov

Mise nový domov

STOPA

Hořká komedie o kolonizaci planety Mars.

„Moje zprávy” Jardy X jsou plné katastrofických reportáží: mikroplasty, přelidnění, násilí, korupce, oligarchové a „lepšolidi”… Svět, jak se zdá, se řítí do pořádné… nesnáze. Naštěstí je tu řešení: let na Mars. V konkurzu, který pořádají dva zkušení astronauti, budou vybráni noví perspektivní kolonizátoři rudé planety. Výcvik nových vesmírných rezidentů sice není zadarmo, ale co by člověk neudělal pro přežití?

Studentský divadelní soubor STOPA se inspiroval příběhem Afronautů a volně téma zpracoval. Jedná se o hořkou komedii.

Autoři inscenace: Jan Kubáček, Anna Lehmannová, Martin Stašák a STOPA
Hrají: Mikuláš Brada, Daniel Bradáč, Hynek Hejna, Anna Horová, Jan Kubáček, Anna Lehmannová, Michaela Malá, Taťána Marková, Johana Mináriková, Veronika Modrá, Jáchym Okleštěk, Aicha Roubíčková, Martin Stašák, Jonáš Svatuška, Vojtěch Vlk, Dominik Vrba
Hudba: Two Steps From Hell (album: The Devil Wears Nada)
Výtvarník: STOPA

STOPA

Studentský divadelní soubor STOPA vznikl v roce 1993 na Podještědském gymnáziu, které je dnes členem velké školní rodiny Doctrina. U jeho zrodu stála herečka a režisérka Milena Šajdková, která viděla v souboru větší než „besídkový” potenciál a vychovala tak plnohodnotný amatérský ansámbl. Díky tomu, že se studenty hned od počátku vystupovala v divadlech a jezdila s nimi na různé festivaly, vypěstovala v nich základní herecké dovednosti a návyky.

Od r. 2005 vedl soubor Lukáš Horáček, který zvolil přístup méně režisérský a více autorský. Z klasických námětů dával společně se studenty vzniknout novým hrám, využíval více principu mozaiky. V r.2012 převzala soubor jeho bývalá členka Vanda Zaplatílková Hutařová. Protože si v souboru zažila oba přístupy svých předchůdců, pokusila na ně navázat. Se studenty navštěvuje divadelní festivaly a věnuje se výhradně autorské (často kolektivní) tvorbě. Výjimkou byl rok 2019, kdy ji úspěšně zastoupil také bývalý člen Stopy – Petr Besta.


Zpět na PROGRAM...

PARTNEŘI FESTIVALU