Neděle 23. února 12:00

40 min. / KC Střelnice / vstupné 70 Kč (50 Kč studenti)

Holky ElkyHolky Elky

Holky Elky

Divadlo Micky Myšákové

Komedie o ambiciozních fotomodelkách, která ukazuje bludný kruh komerčně a konzumně laděné společnosti.

Hra Radmily Adamové z roku 2005 humorně rozkrývá vliv mediálních manipulací na myšlení, chování i cítění žen. Ukazuje bludný kruh komerčně a konzumně laděné společnosti, v němž problematické chování přenáší jedna generace na druhou. Fotomodelky Ela 1, Ela 2 a Ela 3 čekají ve fotoateliéru na focení. Postupně se snaží psychicky nebo fyzicky ničit konkurenci, přičemž se neštítí jít až do krajností. Jejich místy až absurdní dialogy jsou psány neobyčejně vtipně. Modelky se snaží udělat dojem, postupně se ale odhalují jejich problémy. Po dlouhém čekání konečně dojde k focení...

Autor inscenace: Radmila Adamová
Autor úpravy: Lenka Marková
Hrají: Šárka Friedrichová, Anna Pavienská, Anna Svobodová, Ondřej Málek
Hudba: Muse
Výtvarník: Lenka Marková

Divadlo Micky Myšákové ZUŠ Jablonec n.N.

Letos se soubor Divadlo Micky Myšákové ze ZUŠ Jablonec nad Nisou neúčastní. Představení, na kterém pracujeme, bude mít teprve premiéru v červnu. Na poslední chvíli jsme se ale rozhodli, že se přehlídky zúčastníme s inscenací Holky Elky. Představení nastudovali studenti literárně-dramatického oboru ZUŠ v rámci přednesových hodin. Tři z nich jsou stále žáky školy, Anna Pavienská absolvovala v loňském roce.

Přehlídky Modrý kocour v Turnově jsme se se souborem zúčastnili dvakrát. V roce 2016 s inscenací Plešatá zpěvačka (s postupem) a v r. 2019 s představením Město nad propastí (bez postupu).


Zpět na PROGRAM...

PARTNEŘI FESTIVALU