Neděle 23. února 13:00

80 min. / KC Střelnice - zrcadlový sál / vstupné 70 Kč (50 Kč studenti)

1789 Malá francouzská revoluce

1789 Malá francouzská revoluce

Faileova svobodná kompanie

Experiment Drama LARP (živé akční hraní rolí s účastí diváků)

Píše se léto Páně 1789. Rok Velké revoluce, jejíž odkaz ovlivňoval celou Evropu ještě dlouho poté. Příběh z ulic Paříže je všeobecné známý, ale my prožijeme události, které se staly nedaleko velkého města, ještě před tím, než propuklo samotné dění, které změnilo celou Francii. Budeme se společně podílet na příběhu malé vesnice, o které ještě nikdo neslyšel.

Představení se odehrává formou LARPu, specifického divadelního žánru, kde se divák stává zároveň účastníkem a každý účastník se aktivně podílí na průběhu dění celého představení. Součástí představení je dramaturgický úvod a seznámení se se základními informacemi potřebnými k jeho dalšímu průběhu. Kapacita jednoho představení je maximálně 30 účastníků.

Autor: Arnošt Hašek
Hrají: Arnošt Hašek, Artuš Hašek, Pavel Hásek, Martin Širc, Slávka Mašínová, Vojtěch Pekař
Výtvarník: Arnošt Hašek a Pavel Hásek

Faileonova svobodná kompanie

Faileonova svobodná kompanie je volné sdružení, které se zabývá ogranizací a inscenací LARPových akcí a představení. Její rané působení se datuje od roku 2014, od května toho roku Failenovo svobodná kompanie v různém složení inscenovala přes deset dalších (většinou vícedenních) LARPů. Uskupení se věnuje rozličným žánrům od fantasy, postapo, až po historický/historizující. Mimoto se zabývá také edukativním LARPem, určeným především pro školy. Kompanie se snaží fenomén LARPu představit i jako žánr, který má své místo v divadelním prostředí.


Zpět na PROGRAM...

PARTNEŘI FESTIVALU