DÍLNY FESTIVALU MODRÝ KOCOUR 2018

Herecká dílna pod vedením Michala Samira se loni setkala s opravdu velkým ohlasem.
Chcete také zažít, jak dělají herectví na legendárních londýnských hereckých školách?
Tak přijeďte ve čtvrtek 22. února do Turnova!


herecky workshopherecky workshopherecky workshopherecky workshop

PROGRAM DÍLNY

Čtvrtek
22. února
9:00–13:00 herecká dílna pod vedením M. Samira
13:00–14:00 oběd
14:00–19:00 herecká dílna pod vedením M. Samira
19:00–20:00 večeře
19:30–21:00 festivalové představení: COMMEDIA ÁL CARTE / Divadelní klub Jirásek
22:00 posezení

Herecký workshop se bude konat v zrcadlovém sále Kulturního Centra Střelnice, Markova 311, Turnov.

CENA: 500 Kč

Platba v hotovosti na místě.
Cena obsahuje poplatek za účast na jednodenní dílně, oběd, večeři a vstup na představení.

Abychom zachovali kvalitu práce a komunikace během dílen, kapacita je omezena.
Tož neváhejte a přihlašte se hned!


Přihláška na dílnu...

Herecká dílna s Michalem Samirem

Naučte se hereckou techniku Athonyho Hopkinse či Toma Hardyho. Michal ji učí v Londýně na dost prestižní herecké škole!


Drama Centre London je jednou z pěti nejlepších hereckých škol ve Velké Británii a vychovala takové herce, jakými jsou například Colin Firth, Pierce Brosnan nebo Paul Bettany. Metodiku herectví od jejich zakladatelů studoval i Anthony Hopkins nebo Gwyneth Paltrow. James Kemp, pod kterým Michal studoval, má pak na svědomí Toma Hardyho a Emilii Clarke.

Unikátní metodika, která se kromě Drama Centre London vyučuje už jen na škole ve Švédsku a New Yorku, vychází z psychologie pohybu a tvrdí, že cokoli se člověku odehrává v hlavě se projevuje i v jeho fyzickém projevu. Herci, kteří by se workshopu zúčastnili, by prošli ‘rychlokurzem' Drama Centre London, který ke své práci používají všechny výše uvedené hvězdy.

Vtip je v tom, že se nejedná o přednášku nebo o přeříkávání monologů z papíru. Jedná se o workshop, při kterém hraje hudba, běhá se, křičí se anebo je naopak absolutní ticho. Je to workshop při kterém se ze skupiny herců skrze hru stává kolektiv. Workshop, kdy je student skoro neustále v pohybu, ale neřeší se jeho fyzická zdatnost. Jeho úkolem není hodnotit, zda je student dobrý nebo špatný herec. Jeho úkolem je najít propojení herce s jeho postavou a jejím charakterem.

Studenti si nepotřebují nic připravit. Potřebují mít pouze a jenom oblečení ve kterém můžou ležet na zemi anebo skákat a běhat. Pokud je to možné, studenti by měli být naboso. Pokud mají zájem, můžou s sebou mít blok a tužku na občasné zápisky.


Michal Samir

Michal Samir

Michal Samir je režisér, scénárista a producent původem z České Republiky, ale od svých 18-ti let žije v Londýně. Tam vystudoval režii na prestižní Drama Centre London se zaměřením na průpravu herců pod vedením Jamese Kempa.

Po ukončení školy v roce 2010 Michal pracoval jako herecký supervizor na debutovém filmu Matěje Chlupáčka ‘Bez Doteku.’ Poté napsal a režíroval svůj první celovečerní film ‘Hany’, který je natočen zdánlivě v jednom záběru bez jediného střihu. ‘Hany’ bylo uvedeno v kinech a získalo několik prestižních ocenění na zahraničních festivalech. Michal poté napsal scénář k celovečernímu filmu ‘Polednice’, který koprodukovala HBO a hlavní roli ztvárnila Aňa Geislerová. Michal je u tohoto filmu uveden také jako spolurežisér.

Nyní ve své produkci Room One Films v Londýně připravuje svůj další, tentokrát britský celovečerní film, dále animovaný televizní seriál, točí reklamy a filmy ve virtuální realitě a po nocích píše knihu, kterou neví, jestli vydá.


Přihláška na dílnu...