NOMAD / Divadlo Kolonie Praha

O FESTIVALU MODRÝ KOCOUR

První ročník divadelního festivalu Modrý Kocour se konal v lednu 1996 jako oblastní přehlídka studentského a amatérského divadla. Během následujících dvaceti let se festival rozšířil z oblastní přehlídky po největší krajskou přehlídku studentského, amatérského a experimentujícího divadla v České republice. Jako tradičně první postupová přehlídka startuje Modrý Kocour každý rok amatérskou a experimentální divadelní sezonu na přelomu zimy a jara.

Za celou dobu trvání festivalu bylo uvedeno více než 350 představení. V posledních pěti letech festival navázal spolupráci s několika polskými, německými a slovenskými amatérskými divadly, které pravidelně zve na festival. Modrý Kocour inspiruje! Mnohé amatérské soubory a začínající divadelníci, kteří se účastnili Modrého Kocoura v jeho počátcích, jsou dnes již uznávanými profesionálními divadelníky.

V roce 2016 převzal vedení festivalu od starého kocoura Petra Hakena mladý kocour Mario Kubaš, rozšířil organizační team i celou koncepci festivalu a 21. ročník byl jasným důkazem, že festival stále roste a získává na věhlasu i popularitě.
Aktuální 22. ročník festivalu v roce 2017 poprvé otvírá i divadelní dílny!


PRO MÉDIA

  • Závěrečná tisková zpráva 22. ročníku festivalu Modrý Kocour 2017 (.pdf) ke stažení zde>
  • Tisková zpráva před zahájením 22. ročníku festivalu Modrý Kocour 2017 (.pdf) ke stažení zde>
  • Závěrečná tisková zpráva 21. ročníku festivalu Modrý Kocour 2016 (.doc) ke stažení zde>

ORGANIZAČNÍ TÝM

Mario Kubaš
Mario Kubaš
ředitel festivalu

Petr Haken
Petr Haken
dramaturg a zakladatel festivalu

Anna-Maria Zwyrtek
Anna-Maria Zwyrtek
marketing a PR


Jan Hájíček
Jan Hájíček
vizuál/grafický design tiskovin

Jiří Bagr Vlasák
Jiří Bagr Vlasák
web

Markéta Šebková
Markéta Šebková
produkce

Kristina Hakenová
Kristina Hakenová
vstupenky

Martin Špetlík
Martin Špetlík
technická supervize


Martin Hybler
Martin Hybler
umělecký vedoucí Asthmatic Philharmonic Orchestra


HISTORIE FESTIVALU MODRÝ KOCOUR

Připravujeme pro vás materiály z historie festivalu - fotografie, videa, co o nás kde napsali, a také kompletní přehled všech představení uvedených na festivalu Modrý Kocour od roku 1996.


Máte ve svém archivu něco ze starších ročníků festivalu?

Budeme nadšeni, pokud se s námi podělíte o jakékoliv vaše obrazové materiály - fotografie, videa, staré plakáty apod. - a také vaše vzpomínky a dojmy, které jste si odnesli z minulých ročníků festivalu. Veškeré vaše materiály a podněty uvítáme a pokud budete souhlasit, uveřejníme je i na těchto stránkách v sekci archivu nebo na našem facebooku.

Kontaktujte nás prostřednictvím mailu kocour@festival-modry-kocour.cz , nebo sdílejte vaše fotky a dojmy na facebooku a označte ve vaší zprávě náš profil facebook.com/ModryKocour.
Děkujeme a těšíme se na vaše zprávy!


PARTNEŘI FESTIVALU