logo festivalu Modrý kocour Turnov

O FESTIVALU MODRÝ KOCOUR

Modrý kocour už dávno není pouze druhým největším festivalem amatérského divadla v České republice. Do Turnova na 23. ročník festivalu totiž opět zavítají i profesionální činoherní a loutková divadla.

S narůstajícím diváckým zájmem se festival rozšíří o hudební koncerty, zahraje experimentální rapová formace Mutanti hledaj východisko a DJ set elektronického mága Ventolina. Z Modrého kocoura se tak stává multižánrový mezinárodní festival, který z Turnova opět učiní ohnisko kultury Libereckého kraje.

Festival začíná ve středu večer 21. 2. v Městském divadle Turnov milovaným Rádobydivadlem Klapý a nabídne celkem 23 představení. Jako každý rok, přináší divadelní žně různorodých žánrů od komedie přes dramata po experimentální představení.

V rámci Dětského kocoura nabídne festival to nejlepší i nejmenším divákům. Poprvé zavítá do Turnova česká loutkářská špička Toy Machine, která potěší dětské duše představeními Pinocchio a Pověsti české, která odehraje v sobotu a v neděli od 10:00.


ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

 • Tisková zpráva 23. ročníku festivalu Modrý kocour 2018 (.pdf)
  ke stažení zde>
 • Výroční zpráva festivalu Modrý kocour 2017 (.pdf 4,8Mb)
  ke stažení zde>
 • Závěrečná tisková zpráva 22. ročníku festivalu Modrý kocour 2017 (.pdf)
  ke stažení zde>
 • Tisková zpráva před zahájením 22. ročníku festivalu Modrý kocour 2017 (.pdf) ke stažení zde>
 • Závěrečná tisková zpráva 21. ročníku festivalu Modrý kocour 2016 (.doc)
  ke stažení zde>
 • Tisková zpráva 21. ročníku festivalu Modrý kocour 2016 (.pdf)
  ke stažení zde>

HISTORIE FESTIVALU MODRÝ KOCOUR

První ročník divadelního festivalu Modrý kocour se konal v lednu 1996 jako oblastní přehlídka studentského a amatérského divadla. Během následujících dvaceti let se festival rozšířil z oblastní přehlídky po největší krajskou přehlídku studentského, amatérského a experimentujícího divadla v České republice. Jako tradičně první postupová přehlídka startuje Modrý kocour každý rok amatérskou a experimentální divadelní sezonu na přelomu zimy a jara.

Za celou dobu trvání festivalu bylo uvedeno více než 400 představení. V posledních pěti letech festival navázal spolupráci s několika polskými, německými a slovenskými amatérskými divadly, které pravidelně zve na festival.

Modrý kocour inspiruje! Mnohé amatérské soubory a začínající divadelníci, kteří se účastnili Modrého kocoura v jeho počátcích, jsou dnes již uznávanými profesionálními divadelníky.

V roce 2016 převzal vedení festivalu od starého kocoura Petra Hakena mladý kocour Mario Kubaš, rozšířil organizační team i celou koncepci festivalu a 21. ročník byl jasným důkazem, že festival stále roste a získává na věhlasu i popularitě. V roce 2017 zaznamenal 22. ročník festivalu rekordní návštěvnost a poprvé otevřel i divadelní dílny.
Aktuální 23. ročník festivalu v roce 2018 znovu otvírá i divadelní dílny, které v loňském roce zaznamenaly velký ohlas.


Máte ve svém archivu něco ze starších ročníků festivalu?

Budeme nadšeni, pokud se s námi podělíte o jakékoliv vaše obrazové materiály - fotografie, videa, staré plakáty apod. - a také vaše vzpomínky a dojmy, které jste si odnesli z minulých ročníků festivalu. Veškeré vaše materiály a podněty uvítáme a pokud budete souhlasit, uveřejníme je i na těchto stránkách v sekci archivu nebo na našem facebooku.

Kontaktujte nás prostřednictvím mailu kocour@festival-modry-kocour.cz , nebo sdílejte vaše fotky a dojmy na facebooku a označte ve vaší zprávě náš profil facebook.com/ModryKocour.
Děkujeme a těšíme se na vaše zprávy!PARTNEŘI FESTIVALU