Jan Hájíček

Jan Hájíček

kreativec festivalu
milovník kultury ve všech možných formách, student oboru arts management na VŠE


Jan Hájíček pochází z Ostravy, z kraje razoviteho, na který nedá dopustit, obzvlášť co se hudební scény týká. Ještě při studiu na gymnáziu spoluzaložil dodnes úspěšně fungující hudební mini-festival Indie Sessions zaměřený na českou a středoevropskou nezávislou scénu. Celý tento projekt měl za úkol ukázat tamnímu mládí, že i v tomto v té době právě „mladou a svěží“ kulturou téměř nedotčeném regionu mají podobné kulturní akce smysl a dokáží být úspěšné a ekonomicky soběstačné, hlavní je odhodlání. Letos v létě plánuje s tímto projektem objet i další města České republiky.

Během studií na gymnáziu se také začal zajímat o grafický design, v tomto oboru se dodnes nepřetržitě sebevzdělává a rád objevuje nové možnosti. Spolu se svými kamarády, také vysokoškolskými studenty, stojí za pouličními oslavami státního svátku 17. listopadu Díky, že můžem – Korzo Národní, kde plní roli hudebního dramaturga. Od roku 2017 se produkčně a dramaturgicky podílí na fungování pražského letního kulturního klubu Tiskárna na vzduchu. Přes léto také tráví spoustu času na festivalech, ať už třeba jako stage manager, nebo návštěvník užívající si letní pohodu. Od roku 2016 dává Modrému kocourovi novou tvář v podobě loga, plakátů, katalogu a tak dále.

Poslech hudby je jeho každodenní činnost, bez které si život představit už nedovede a je velmi rád, že vesměs není omezován žánry (electro swing však nesnese). Ve volném čase se z něj stává vášnivý kuchař bojující za autenticitu jídel světových kuchyní. Miluje moře. A Nicka Cavea.

PARTNEŘI FESTIVALU