Sobota 9. 4. 10:00

80 min. / Městské divadlo / vstupné 80 Kč (50 Kč studenti)

TAK KRÁTKÝ ČAS NA ŽIVOT

TAK KRÁTKÝ ČAS NA ŽIVOT

Turnovský underground

Divadlo poezie s vůní piva a dlouhými vlasy.

Představení je převyprávěním životního příběhu básníka Václava Hraběte. Řada událostí z jeho života je dokreslována úryvky z jeho básní, které s těmito příběhy souvisí nebo je přímo popisují. Básník se také seznámí s hosty jedné restaurace, ve které potom s novými kamarády probírá svůj život. Tři z jeho básní jsou zhudebněné. Jednotlivé scény jsou oddělovány hudebními předěly. Hospodské scény jsou většinou uváděny dixielandovou hudbou a zamilované scény jsou rámovány úryvky z Fantastické symfonie Hectora Berlioze. Jedna báseň je také doprovázena skladbou Maurice Ravela Bolero.

Autoři inscenace: Mojmír Babáček, Jan Marek, Ivana Skokanová
Autor předlohy: Mojmír Babáček
Autor úpravy: Ivana Skokanová, Jan Marek
Hrají: Tereza Hakenová, Štěpánka Víšková, Štěpán Jeřábek, Jan Marek, Tomáš Maňásek, Luboš Mařan, Petr Hofhans, Jaroslav Jeřábek, Jiří Víšek, Mojmír Babáček
Hudba: Jiří Víšek, Vladimír Mišík
Výtvarník: Luboš Mařan

Turnovský underground

Soubor je částečně složen z herců, kteří vystupují v lidových divadelních hrách o narození a ukřižování Ježíše Krista, které napsal dramaturg ostravského divadla Aréna Tomáš Vůjtek. Tato část souboru se poskládala v roce 2018 a od té doby vystupuje o Vánocích a Velikonocích, kdykoli jí to dovolí pandemická situace. Na plakátech a v programech turnovského kulturního centra je tato část souboru uváděna souhrnně jako Turnovský underground. Druhou část souboru tvoří herci, kteří se už léta objevují v divadelních představeních turnovského Sdružení bloumající veřejnosti nebo hráli v divadelních hrách turnovského autora divadelních her Petra Hakena.


Zpět na PROGRAM...

PARTNEŘI FESTIVALU

Turnov 750 let: 1272–2022