Patrick Fridrichovský

Patrick Fridrichovský

dramaturg, textař a scenárista


Vystudoval Pražskou konzervatoř a Divadelní vědu na Filozofické fakultě UK. Jako zpěvák a herec účinkoval v českých inscenacích světoznámých muzikálů, jako např. Jesus Christ Superstar, Les Misérables či Miss Saigon. Na cestě divadelním světem se jako zpěvák a herec představil také ve Francii či Jižní Koreji. Několikrát to zkoušel i ve světě televize a filmu, ale ignorantně-arogatní databáze o této části kariéry tvrdošíjně mlčí.

Dnes se divadlu věnuje především jako dramaturg, textař a scenárista. Jako dramaturg spolupracoval či spolupracuje s předními českými scénami hudebního divadla jako např. DJKT Plzeň, MD Brno, HDK Praha a především NDM Ostrava, kde působil rovněž jako umělecký šéf. V činoherní oblasti spolupracoval s pražskými scénámi Divadla na Fidlovačce a Divadla na Vinohradech. Pro Český rozhlas řadu let spoluvytvářel oblíbené pořady Muzikál ExpresHudební globus.

Kromě práce v divadle je textařem několika neznámých hitů, mnoha bezvýznamných podlinkových i nadlinkových reklam, jako textař a komunikační stratég bezstarostně do úmoru dřel v jedné velmi známé telekomunikační společnosti.

Několik let působil jako člen odborné poroty Cen Thálie. Neustále hledá smysl života i hudebního divadla, které je mu vášní i osudem.


PARTNEŘI FESTIVALU