Čtvrtek 7. 4. 17:00

70 min. / Městské divadlo / vstupné 80 Kč (50 Kč studenti)

DUŠE V SAJRAJTU

DUŠE V SAJRAJTU

Broukovcovo Kamdivadlo

Komedie z hereckého prostředí.

Dva herci. Je jim přes padesát a cítí se uměleckým světem zneuznaní. Rozhodnou se vytvořit vlastní poetické představení o době undergroundu, která je doteď ovlivňuje a inspiruje. Jak to ale může skončit, když jsou oba tak rozdílní a vlastně si vůbec nerozumí? Spojí je jejich životní neúspěchy, nebo vztah ke kultuře undergroundu? Nebo si sednou do kouta a budou sledovat, jak se svět kolem nich zrychluje, mění a pro podobné ztroskotance zde není místa?

Text je tvořen spojením více textů, více autorů včetně protagonistů hry a vše je prolínáno hudbou skupiny The Plastic People of the Universe, která je oběma postavám tak blízká.

Autor inscenace: J. Střelka, P. Časar

Hrají: Jaroslav Střelka, Pavel Časar

Autoři předlohy: I. Jirous, E. Bondy, I. Wernisch, W. Shakespeare, D. Colace, J. Černý, J. Werich, J. Voskovec, P. Zajíček

Hudba: The Plastic People of the Universe

Broukovcovo Kamdivadlo

Broukovcovo Kamdivadlo spatřilo světlo světa někdy kolem roku 1999 rozštěpením původního souboru Hrdobec. Od té doby se věnuje převážně tvorbě s převzatými i autorskými texty pro dospělého diváka. Značnou část her tvoří autorská monodramata. B. K. sídlí v České Kamenici.


Více na: facebook.com/broukovcovo.kamdivadlo


Zpět na PROGRAM...

PARTNEŘI FESTIVALU

Turnov 750 let: 1272–2022