Čtvrtek 7. 4. 20:30

90 min. / Městské divadlo / vstupné 80 Kč (50 Kč studenti)

HOSTINA DRAVCŮ HOSTINA DRAVCŮ

HOSTINA DRAVCŮ

Rádobydivadlo Klapý

Drsná hra o život, kterou byste nechtěli prožít.

Oslava narozenin v okupované Francii nemusí vždy dopadnout dobře. V každém případě se návštěvníci oslavy o sobě dozví více. Hosté, kteří jsou nenadále postaveni před neřešitelný problém, odkrývají své charaktery až na samotnou kostní dřeň. Ti, kteří zdánlivě působí jako suverénní bytosti, se stávají zbabělci a ti, co jsou považováni za outsidery, jsou hrdinové.

Režisérka Katka Volánková se pokusila toto zajímavé téma přenést na jeviště odlehčujícím pohledem. Paradoxně tak vznikla větší údernost samotného představení.

Autor inscenace: Kateřina Volánková

Hrají: Johan Klesal, Jiří Chadraba, Martina Čechová, Ondřej Dvořáček, Karolína Baňková, Vítek Libal, Štěpán Chadraba, Filip Jelínek, Alžběta Malá

Autoři předlohy: Vahé Katcha, Julien Sibré

Hudba: Jiří Chadraba, Zuzana Švarcová

Výtvarník: Jana Kahounová

Rádobydivadlo Klapý

Rádobydivadlo oslavilo v roce 2021 třicet pět let svého trvání. Zmíněná inscenace je 37. premiérou. Rádobydivadlo se pravidelně zúčastňuje regionálních přehlídek v Děčíně nebo v Josefově Dole. Soubor se zúčastnil 18x Jiráskova Hronova a je také častým účastníkem NP ve Vysokém nad Jizerou. Soubor reprezentoval Českou republiku na mezinárodních festivalech v Německu, Španělsku, Slovensku, Estonsku, Litvě, Maďarsku, Rakousku, Polsku, Francii, Belgii, Lucembursku, Chorvatsku a na Ukrajině. Na svém kontě má odehráno přes devět set představení.


Více na: facebook.com/radobydivadlo


Zpět na PROGRAM...

PARTNEŘI FESTIVALU

Turnov 750 let: 1272–2022