Sobota 9. 4. 13:00

60 min. / Městské divadlo / vstupné 80 Kč (50 Kč studenti)

MUŽ Z OSLA / NAŠIJE

MUŽ Z OSLA / NAŠIJE

D.R.E.D.

Tragikomedie o jednom kazuistickém procházení.

Inscenace přináší peripatetickým až patetickým způsobem poselství o tom, že iluze je jen realita, i když velice perzistentní. Vycházkovým krokem ve vycházkovém oblečení vycházejí jednotlivé postavy, některé se zastavují a odpovídají na otázky: Kdybys ses nebál, co bys chtěl dělat? Je ve dnech, kdy není posvícení, tma? Připustíš, aby jedna věc zůstala tajemná a všechno ostatní se tím vysvětlí? Jsou k dialogu nutní dva? Jsou k dialogu nutné dvě? Kolikonoce? Potvrzuješ výjimkou pravidlo? Kdy se příběh změní v příchod? Líbí se ti jen věci, kdy autor díla podle tebe myslí podobně jako ty, výjimečně, že tě v tom duchu podobném tvému překvapí něčím novým, rozuměj, co tě ještě nenapadlo, ale napadlo by někdy v budoucnu, v tomto případě ale hrozí, že se ti to vlastně nebude líbit, protože ti to autor vyfoukl před nosem, a proto se ti nejspíš budou líbit jen věci jako ty podobně myslícího a nepřekvapujícího autora?

Souhlasíte se slovy Daniela Hradeckého, že autorství básně je podobný nesmysl jako autorství fotografie ledovce? Hradeckého Daniela bereme za slovo. S díky.

Autor inscenace: Ondřej Pumr
Hrají: Luděk Joch, Lucie Kudrnáčová, Rudolf Rousek, Karolína Salome Lokvencová, Michal Kudrnáč, Sláva Beneš, Dan Rufer, Alžběta Prouzová, Jacek Kowałczyk, Otto Linhart, Ivona Vavříková, Nikol Daksová, Adéla Valášková, Marek Macek, Milan Drašnar, Petr Červinka, Tereza Vlachová a děti některých obsazených osob
Hudba: Marek Macek, Milan Drašnar, Petr Červinka
Výtvarník: Ondřej Pumr

D.R.E.D.

2022 – D.R.E.D. Oko bere o oko víc. Za sebou výsledky, před sebou kdovíproč. Předloni kulatiny, loni lecčí abrahámoviny, letos léto. Slaví po svém prostém. Je rouhavý vícehlavý ponořený obrazný jinoherní vytlačovaný silný adorovaný přiběhlý nezajímající praktický neměnný nestálý proměnlivý dobrý. Má dobré/špatné vlastnosti. Dělá bytové odbytové pobytové nebytové divadlo a divadlo bytu, aniž by používal termín divadlo, navrhuje termín vahadlo. Sic erat in fatis. Sudetia non cantat. Sursum vestis, sursum sus. Bono publico. Ut vivi salvent mortuos, vivos salutant mortui.


Více na: facebook.com/DREDtag


Zpět na PROGRAM...

PARTNEŘI FESTIVALU

Turnov 750 let: 1272–2022