Sobota 9. 4. 16:00

45 min. / Městské divadlo / vstupné 80 Kč (50 Kč studenti)

MOC MOCI MOC MOCI

MOC MOCI

Turnovské divadelní studio

Komitragedie ze života mocných.

Touha mít moc je stará jako lidstvo. Kdo má moc, chce mít ještě víc moci. Když má víc moci, než dost moci, zdá se mu, že by mohl mít ještě více moci než dost moci, možná ještě více než moc. Co to je, mít moc? Není mít moc pořád ještě mít málo? Co když chci mít všechno. Co když chci mít moc sám. Co když chci mít všechno sám. Mám vůbec moc? Je všechno víc než moc? Je v mé moci mít moc moci? Nikdy, nikdy není moc moci, vždyť je možné moci mít moci ještě více, mnohem, mnohem více moci je možné moci mít!!! Mít, vlastnit, mít moc, vlastnit moc, vlastnit všechnu moc? Zmocnit se je dokonalý stav chtění mít moc?

Autor inscenace: Petr Haken
Autor předlohy: Antika, Shakespeare a čas
Hrají: Theresia Anna Hakenová a Artuš Hašek
Hudba: Martin Hybler
Výtvarník: Petr Haken

Turnovské divadelní studio

Poprvé se v Turnově hrálo na náměstí v roce 1770, první doložené představení je z roku 1910, Dva buchy a tři šuchy. První spolek byl založen v roce 1869, Turnovské divadelní studio pak existuje od roku 1993. Zabývá se dětským, studentským a experimentálním divadlem. Od roku 1993 bylo inscenováno asi 60 různých divadelních tvarů. Studio se zúčastnilo mnoha přehlídek v ČR, Polsku, Německu a Rakousku v různých kategoriích od dětí po dospělé. V souboru začínaly veličiny českého divadla a filmu Mario Kubaš, Petr Christov, Michal Samir, Martin Špetlík a další.

Zveme vás také 28. května 2022 na premiéru hry ze starých časů středověkého Turnova autorské trojice Haken - Hybler - Haken /text - hudba - animace/.


Zpět na PROGRAM...

PARTNEŘI FESTIVALU

Turnov 750 let: 1272–2022