Sobota 9. 4. 17:15

60 min. / KCT Střelnice / vstupné 80 Kč (50 Kč studenti)

2. DÍL

2. DÍL

Ojebad

Distanční epizodní ojeb činoherní esence.

Motto: „Započneme božskou chlastačku, bychom uctili druidodruidy. Čtyři všemocné vládce.“
– James Joyce

Ve 2. díle se setkáváme s našimi hrdiny tam, kde jsme je zanechali. V návaznosti na předchozí události si dovolujeme upozornit, že 2. díl je bohatý na vulgarismy a krvesmilná tabu. Má dramaturgický úvod, čtyři obrazy a krátký dojezd. Je kardinálně nevhodný pro děti s intenzitou užití slov „kardinál“ a „děti“ ve stejné větě. 2. díl je II. dílem Bublinové tetralogie divadla Ojebad a pukrletem nemrtvému modernismu. Ještě mě tak napadlo, nejmenoval se ten Žid, co prodal Maryše kávu, náhodou Hilsner?

Autoři inscenace: Otto Linhart & Ojebad
Autor předlohy: James Joyce, Otto Linhart & Ojebad
Hrají: Jan Koranda, Oskar Hulec, Anna Černá, Ivona Vavříková, Alice Boušková, Prokop Blümel, Milan Dedera, Jan Tesař, Otto Linhart
Hudba: Milan Dedera, Jan Tesař, Gogol Bordello, Public Image Limited a Judita Čeřovská
Výtvarník: René Magritte & Ojebad

Ojebad

Divadlo Ojebad působí od roku 2006 v Praze a přilehlé republice. Původně improvizační soubor velmi brzy přeorientoval své soustředění na témata závislostí, která zkoušel na vlastních tělech a duších. Téma drogové závislosti (Spadnout na dno, 2008) vystřídala závislost na adaptacích ruské literatury (Chal-Gallaj, 2009; Praha-Hronov zpáteční, 2013). Tu přerušila až závislost cestovatelská (Cesta je cíl, 2015). Občasné vědeckofantastické směřování souboru (Jelito a Kopyto, 2010; Restaurant na konci vesmíru, 2016) dospělo až k sondám do sociálních mikrokosmů (Zmrdcard, 2017; Odborná porota, 2019). Poslední zmíněná inscenace je zároveň I. dílem takzvané Bublinové tetralogie divadla Ojebad, na níž nevolně navazuje její II. díl (2. díl, 2022). Od roku 2015 funguje divadlo Ojebad na stálé scéně ve Studiu Paměť v Praze. V roce 2016 u příležitosti 10 let od svého založení získalo Ojebad prestižní ocenění Třebovelský Pakoráč.


Více na: facebook.com/OJEBADtheatre


Zpět na PROGRAM...

PARTNEŘI FESTIVALU

Turnov 750 let: 1272–2022