ČTVRTEK 16. 2. 17:00

KABARET NAHATÝ SHAKESPEARE

Vydýchaný suterén (Liberec)

Pět Shakespearů v jedné komedii.

45 min. / Městské divadlo Turnov / vstupné 100 Kč (80 Kč studenti)

KABARET NAHATÝ SHAKESPEAREKABARET NAHATÝ SHAKESPEAREKABARET NAHATÝ SHAKESPEARE

Kabaret nahatý Shakespeare je původně text Vladislava Kracíka, který jsme upravili jednotlivým členům souboru na míru. Využili jsme Vítkovo nadání pro rytmiku a pohyb, Markétin a Annemariin talent pro zpěv, Pepův intelektuální přesah a Tomášův talent pro skládání hudby. Proto jsme mohli inscenaci doplnit o autorskou hudbu. Chtěli jsme si také vyzkoušet práci se stínohrou a částečnou improvizací. Trochu jsme se s tím prali, ale nakonec se nám podařilo nad hrou světla a stínů zvítězit.

Autor inscenace: Vladislav Kracík, soubor

Hrají: Annemarie Csaplárová, Vít Čavojský, Josef Kováč, Tomáš Machálka, Markéta Novotná

Autor předlohy: Vladislav Kracík, Jiří Trnka

Hudba: Tomáš Machálka

Výtvarník: soubor

Vydýchaný suterén

Jde o studentský soubor středoškoláků. Tři kluci, dvě holky, kteří se znají už řadu let a baví je spolu tvořit v prostorách sklepa ZUŠ, kde je slušně vydýcháno. Proto název Vydýchaný suterén. Nejmladšímu členovi je 16 let a nejstarší už je plnoletý.

Pro soubor je důležité si spolu zahrát, ne vyhrát. Doménou souboru je improvizace, které všechny baví a spojuje. Studentům chyběla nějaká látka, která by dala příležitost pořádně si na jevišti zařádit. S inscenací Kabaret nahatý Shakespeare se tato potřeba naplnila.


Zpět na PROGRAM...

PARTNEŘI FESTIVALU