PÁTEK 17. 2. 20:30

ZLÝ JELEN

Depresivní děti touží po penězích

Ekoteroristická hororová komedie s detektivní zápletkou. Václav Kliment Klicpera feat. David Lynch.

120 min. / Městské divadlo / vstupné zahrnuto v ceně zahájení

Kocouří inspirace Kocouří inspirace
ZLÝ JELEN

Kdo zabil zlého jelena? A co jsou zač ti divní ptáčkové, co se teď potulují knížecím lesem? Koho si půvabná Růženka nakonec vezme, a s  kým se vyspí? Jsou Ivan a Ivana dvojčata, nebo je to jen shoda jmen? Jaké tajemství skrývá Myslibor? A jaký je nejepší recept na jelení kýtu? Z chaloupky není úniku, neboť ji obestoupila rozlícená zvěř. Inscenace čerpá inspiraci ze hry Zlý jelen (1849) Václava Klimeta Klicpery a článku Jelen sebral na honu myslivci kulovnici a  utekl s ní do lesa, který byl v  listopadu 2020 zveřejněn na zpravodajském serveru iDnes.

Režie: Jakub Čermák

Autor předlohy: Václav Kliment Klicpera

Hrají: Tomáš Čapek, Daniel Krejčík, Anežka Rusevová, Martina Jindrová, Jiří Racek, Jiří Ratajík, Petra Mošovská, Petr Matyáš Cibulka, Martin Kadrnožka

Depresivní děti touží po penězích

Depresivní děti touží po penězích je nezávislé, umělecké těleso, které od roku 2004 realizuje řadu kulturních projektů, převážně divadelních cyklů v netradičních prostorech. Jeho úkolem je oživovat nezvyklá prostředí uměním, reagovat na současná společenská témata, vnášet silné interpretační přístupy, propagovat a vytvářet progresivní současné umění různých žánrů a druhů (divadlo, literatura, video, film, výtvarné umění), obohacovat kulturní život v republice, ve městě i na venkově.

Více na depresivnideti.eu


Zpět na PROGRAM...

PARTNEŘI FESTIVALU