SOBOTA 18. 2. 19:00

ZRZEK

D3 a další

Dramedie na motivy života a díla Daniila Charmse.

60 min. / KCT Střelnice / vstupné 100 Kč (80 Kč studenti)

ZRZEK ZRZEK ZRZEK

„Narodil jsem se dvakrát“ – říká o sobě v jedné absurdní povídce Daniil Charms. Poprvé se narodil v roce 1905 v Petrohradě. Jako jeden ze stovek tisíc sovětských literátů a umělců, byl zatčen a stal se obětí stalinského teroru. Podruhé se narodil pro současné publikum, když byla po pádu Sovětského svazu vydána jeho díla, která byla jen zčásti zachráněna. V nich se avantgardní básník, prozaik a dramatik zjevuje, jako jeden z nejvýraznějších géniů ruské moderní literatury.

Tvorba Daniila Charmse je úzce propletená s jeho osudem. Zrzek je poetické zrcadlo, ve kterém se odráží obrazy jeho tvorby a události jeho života.

Autor inscenace: Vladimir Benderski

Autor předlohy: Daniil Charms

Hrají: Mirka Exnerová, Radek Exner, Teodor Kravál, Matěj Velička, Vitezslav Adamec

Hudba: Michal Fejt

Výtvarník: Vladimir Benderski

Divadelní studio D3 (Karlovy Vary)

Vladimir Benderski ve spolupráci s Karlovarským divadelním studiem D3 a výraznými umělci kraje - slam-básníkem a performerem Teodorem Kraválem, hudebníkem Vítem Adamcem a výtvarným umělcem a fotografem Matějem Veličkou. Soubor D3 je dlouhodobě působicím divadelním tělesem, který se skládá z amatérů pod vedením dramaturgině a režisérky Petry Rychter-Kohutové. Filosofií divadelního studia D3 je čerpání z tradice a její rozvíjení, inspirace tím, co bylo, a navazování na odkaz těch, co tu byli před námi, také snaha o moderní divadlo s promyšlenou dramaturgií, postavené na poučené režii a výsostném herectví, bez ustrnutí, zato s vědomím kontinuity včetně mezigenerační spolupráce.


Zpět na PROGRAM...

PARTNEŘI FESTIVALU