Jiří (Bagr) Vlasák

Jiří (Bagr) Vlasák

správce kocouřího webu, tvůrce videí a občas vizuálů
Ilustrátor, grafik a full stack designer


Studoval na turnovském gymnáziu, kde pod režijním vedením Petra Hakena poprvé okusil herectví. Hrál v několika představeních jak turnovských ochotníků - Mistr ostrého meče, tak později TDS, také na prvních ročnících Modrého kocoura - např. v Biloxi Blues 1995/96, Chudák Manžel 1997, Hamlet 2005 a dalších.

Po gymnáziu studoval ilustraci na VŠUP v Praze v atelieru Jiřího Šalamouna. Potom se pár let živil jako grafik v Praze, pak sloužil rok a půl v civilní službě v Turnově, a potom znovu studoval, tentokrát tři roky v Brně na FF MUNI obor teorie interaktivních médií.

Po studiích zakotvil na chvíli v Praze v reklamním průmyslu, pak ho osud zavál zpátky do Turnova, kde pracoval mimo jiné jako projektový manažer pro neziskovou org. Geopark Český ráj UNESCO a stal se certifikovaným průvodcem v geoturismu.

Nyní opět žije a pracuje v Praze jako grafický designer v mezinárodní firmě. Přesto stále srdcem zůstává v srdci Českého ráje a rád se tam vrací za rodinou a přáteli a za krásami tamní přírody i kultury.

Festivalu Modrý kocour se pravidelně účastní od jeho zrodu v  r. 1996, kdy tam hrál ještě jako student a člen Turnovského divadelního studia. V letech 2012–15 vytvářel komplet veškerou festivalovou grafiku - ilustrace maskota festivalu, plakáty, letáčky a skládací brožurky s programem. Od roku 2016 vytváří kocouří webové stránky a občas video spoty nebo vizuály a tiskoviny.


PARTNEŘI FESTIVALU